Hosting

Bayi Hosting

Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne İşe Yarar ?

Maliyetli altyapılar oluşturmakla uğraşmadan yüzlerce web sitesi sahibinden para kazanmak ister misiniz? Genelde serbest çalışanlar açısından istikrar kolay olmasa da kaliteli bir firmadan alacağınız reseller (bayi) hosting paketi ile kendi hosting planlarınızı oluşturup oldukça sağlam bir başlangıç ve kazançlı bir yatırım yapabilirsiniz. “Reseller hosting nedir, ne işe yarar ve dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir?” hadi göz atalım:

Bayi Hosting (Reseller) Nedir?

Bayi hosting; işletme sahiplerinin, serbest çalışanların, web sitesi tasarımcılarının ve girişimcilerin yüksek altyapı maliyetleri ödemek zorunda kalmadan, kendi özel markaları altında hosting paketleri satmalarına denir. Bir hosting firmasından sunucu kiralamanızı ve bant genişliği, depolama alanı gibi sunucu kaynaklarını web sitesi sahiplerine pazarlamanızı sağlayan reseller hosting ile kendi belirlediğiniz özelliklere sahip hosting planları oluşturabilir ve dilediğiniz gibi kâr payları belirleyebilirsiniz. Bu alanda başarı şansınızı katlamanıza yardımcı olacak en önemli noktaları; kaliteli bir hosting firmasıyla çalışmak, ön plana çıkmanızı sağlayacak bir niş (küçük bir pazar) bulmak ve müşteri desteğine önem vermek olarak sıralayabiliriz.

Bir reseller hosting paketi aldığınızda sektörün en iyileriyle rekabet etmeyeceğinizi bilmelisiniz. Bu devasa şirketler sizin sunamayacağınız fiyat ve rekabet avantajlarına sahiptirler. Bunun yerine, amacınız daha niş bir hosting şirketi oluşturmak olmalıdır. Böylece hedef kitlenizin ihtiyaçlarını anlayarak daha iyi müşteri hizmeti sunabilir, doğrudan büyük hosting firmalarıyla kapışmak zorunda kalmadan daha düşük bir rekabet seviyesine sahip olabilirsiniz.

Bayi Hosting Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Müşterilerinizi memnun etmek ve müşterilerinizle iyi ve sağlıklı ilişkiler sürdürmek için, mümkün olan en düşük fiyatla en iyi hizmeti sunmalısınız. Kârınızı bayi hosting için ödediğiniz fiyata, web hosting paketlerinizi için belirleyeceğiniz ücretlere ve başlangıç ​​maliyetlerinize bağlı olacaktır.

Bayi Hosting Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sunucunuzun tam kontrolü, çalıştığınız hosting firmasına ait olacağı için güçlü donanımlara sahip hosting sektöründe isim yapmış firmaları tercih etmeniz önemli. Orijinal web hosting şirketinin kalitesi başarınızdaki en belirleyeci faktör olacaktır. Aldığınız reseller hosting planı, müşterilerinize yüksek performanslı bir sunucuda etkileyici bir bant genişliği ve yeterli disk alanı sağlıyorsa, müşterilerinizin sitelerinin hızlı yüklenmesini ve her zaman erişilir olmasını sağlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni müşteriler çekmenize de yardımcı olacaktır.
  • Fiyat konusunda dev hosting firmaları ile rekabet etmek kolay olmayacağı için fark yaratabileceğiniz yöntemler ve hizmet türleri bulmanız gerekecektir.

İlginizi Çekebilir: https://webyayim.net.tr/domain/

İlginizi Çekebilir: https://webyayim.net.tr/veri-merkezi-nedir/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dil Seçimi »